Pielęgnacja drzwi WOOD, Drzwi Drewniane Zewnętrzne - Parmax®

wczytywanie strony

menu mobilne

Pielęgnacja drzwi WOOD

Instrukcja okresowej pielęgnacji drzwi zewnętrznych drewnianych olejowanych firmy PARMAX.

Aby cieszyć się przez wiele lat użytkowaniem drzwi drewnianych olejowanych, należy pamiętać o okresowej pielęgnacji powłoki drzwi.

Drzwi zewnętrzne drewniane podczas produkcji zostały przygotowane do użytkowania przez okres 1 roku bez dodatkowych zabiegów.
Po około roku użytkowania drzwi firma PARMAX zaleca okresową pielęgnację powierzchni olejowanej lazurą olejną do pielęgnacji drewna.

Opis produktu

Dekoracyjna, jedwabistomatowa powłoka na bazie naturalnych olejów do ochrony drewna narażonego na warunki atmosferyczne (promieniowanie UV, wilgoć, mróz). Ta mikroporowata powłoka pozwala drewnu swobodnie oddychać, redukując pęcznienie i kurczenie się. Dzięki temu nie pęka, nie wybrzusza się i nie odpryskuje. Jest hydrofobowa i odporna na działanie czynników pogodowych. Powłoka zawiera aktywne składniki chroniące ją przed atakiem pleśni, alg i grzybów. Sprawdza się również w ekstremalnych warunkach klimatycznych.

Przygotowanie powierzchni

Powierzchnia drzwi musi być czysta, sucha, bez śladów zmrożenia (maks. 20% wilgotności). Lazura olejna jest gotowa bezpośrednio do użycia, nie trzeba jej rozcieńczać. Najpierw dokładnie zamieszać lazurę. Stare, porowate powłoki należy dokładnie oczyścić z zabrudzeń. Jeżeli nie ma możliwości usunięcia zabrudzeń poprzez czyszczenie, wówczas powierzchnię należy zeszlifować papierem ściernym o granulacji 200250 (zmatowić). Następnie całą powierzchnię należy odpylić i oczyścić z pozostałości brudu. Powierzchnia przygotowana do olejowania powinna być czysta i sucha.

Efekt końcowy zależy między innymi od właściwości drewna, dlatego przed malowaniem każdorazowo zaleca się wykonanie próby.

Metody aplikacji

Środek nakładać cienką warstwą, na czystym i suchym drewnie, zgodnie z kierunkiem słojów drewna, równomiernie przy pomocy pędzla do olejów lub wałka z mikrofazy. Następnie pozostawić do wyschnięcia na 46 godzin. Po tym czasie nanieść drugą warstwę. W celu renowacji wystarczy nanieść 1 powłokę na dokładnie oczyszczoną powierzchnię. Dla uzyskania bardziej matowego efektu nadmiar oleju zbieramy suchą szmatką.

Czas schnięcia

Ok. 12 godzin w normalnych warunkach (23°C, 50% wilgotności powietrza). Przy niskich temperaturach i/lub wysokiej wilgotności powietrza czas schnięcia może się wydłużyć.

Katalog produktów

Blog

58 TARGI BUDOWNICTWA i STREFA DOBRYCH WNĘTRZ

58 TARGI BUDOWNICTWA i STREFA DOBRYCH WNĘTRZ

czytaj dalej

 do_gory
Witaj!
Czy chcesz, żebyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo?

TAK!